AK Parti Genel Başkanlığının Abdurrahman Dilipak aleyhine açtığı 500.000 liralık tazminat davasında Dilipak’ın cevabına AK Parti avukatları geçen hafta cevap verdi. Dilipak AK Parti Genel Başkanlığı avukatlarının cevabına karşı bugün cevap verdi.

Gazete adına da Gazetenin avukatı Ali Paccı sözkonusu cevaba cevap verdi.

Dilipak cevabında AK Parti içindeki eleştirilen topluluğu “FETÖ’nün zihniyet ikizi” olarak tanımlayarak bunlara karşı dikkatli olunması gerektiği yönünde bir uyarıda bulunulmuştur. Dilipak cevabında ayrıca dava ile ilgili bir paradoksa dikkat çekerek “Bu tür ifadelerin bu dava ile ilgisi nedir? Hangi “Manevi varlık”dan söz ediliyor. Seküler ve Kur’an-ı Kerimde Fahşa / Fuhşiyat olarak tanımlanan eylem lanetlenmektedir ve bu eylem ülkemizde POZİTİF AYIRIMCILIĞA TABİ bir konudur ama bu MAVEVİ değil, KUTSAL DIŞI / SEKÜLER bir topluluk ve eylem sözkonusudur. SEKÜLER BİR DAVA UĞRUNA MANEVİ TAZMİNAT TALEBİ İRONİK BİR PARADOKS OLARAK hukuk tarihimize geçecektir“ dedi.

Ayrıca Ali Paccı da cevap yazısında “Davacının iddiasına göre ‘Birileri yine sinsice milli ve manevi değerlerimize saldırıyor. İnsanlık tarihi boyunca hep lanetlenmiş sapkınlıkları normalleştirerek, genç dimağları zehirlemenin peşindeler.’ diyen Cumhurbaşkanı da abesle iştigal etmiş mi olmaktadır? ‘İnsanlık tarihi boyunca hep lanetlenmiş sapkınlıkları normalleştirenler’ kimlerdir?”  diye sordu ve “Davacı olarak gösterilen Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanlığı'nın ne tüzel kişiliği ne de taraf ehliyeti de vardır.  Genel Başkanlığın partiden ayrı ve bağımsız bir tüzel kişiliği bulunduğu söylenebilir mi? Ya da genel başkanlık tüzel kişiliği haiz midir?” diye sordu.

PDF İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYIN

Pdf'i görüntüle
Okumaya devam edin
Yorumlar (0)